Szef IrekRecepty żywieniowe:


TeraRyż - opracował Szef IrekSkładniki:
* Kalafior
* Nasiona słonecznika
* Nasiona sosny (inne nazwy: pignoli, orzeszki pinii, orzeszki piniowe)
* Cebula biała
* Tahini (pasta sezamowa)
* Oliwa z oliwek
* Sól kamienna, nierafinowana
* Sok z cytryny
* Natka pietruszki


Przygotowanie:

Nasiona słonecznika namoczyć w dobrej wodzie na 4 godziny, wypłukać i odcedzić. Pokroić kalafior i cebulę na drobne kawałki wielkości ugotowanych ziarenek ryżu. Wszystkie składniki wsypać do misy, przyprawić sokiem z cytryny, solą i natką pietruszki, dobrze wymieszać. TeraRyż powinien mieć lekko lepką konsystencję tak, aby łatwo można było skręcić z niego nori. Przechowywać w lodówce.
TeraRyż można użyć jako dodatek do zup, sosów, do robienia nori lub gdziekolwiek użylibyście ryżu.  Walory terapeutyczne:

TeraRyż jest piękną, bezskrobiową alternatywą dla białego ryżu; znakomitym źródłem tłuszczy, białka i minerałów; stymuluje wydzielanie żółci, poprawia pracę wątroby i trawienie, mineralizuje i odkwasza organizm. 

Biały ryż to ziarno o wysokiej zawartości skrobii, cukru złożonego, który jest bardzo trudny do strawienia w ludzkim przewodzie pokarmowym. Nie strawiona skrobia długo pozostaje w systemie prowokując często reakcje alergiczne. Skrobia to też wspaniała pożywka dla bakterii i grzybów chorobotwórczych. TeraRyż to bezskrobiowa, terapeutyczna alternatywa białego ryżu, odkwaszająca przewód pokarmowy i stymulująca wątrobę do produkcji żółci.